вторник, 17 апреля 2012 г.



                                          Що виражає ваш колір одягу?

Психологами помічено, що поєднання кольорів і тип колориту, використані в одязі, можуть нести інформацію про особу людини. Колір одягу може викликати до нього те чи інше ставлення. Гармонійне поєднання кольорів викликає позитивні почуття і повагу. А грубі, вульгарні, невизначені колірні дисонанси - недовіру і негативне ставлення.


Білий колір - в більшості країн позначає чистоту, невинність, щастя. Але він в деяких регіонах може бути і символом смерті, потойбічного світу. Білий колір одягу - найбільш містичний колір. Білий колір вибирають урівноважені особистості, творчі натури. Поєднання білого і чорного незалежно від модних тенденцій є класичним і елегантним.


Сірий колір одягу в Західній Європі завжди був кольором джентльменів і кольором вищого світу. У зв'язку з цим сірий колір асоціюється з високим соціальним статусом людини, елегантністю, благородством, загадковістю, стриманістю.


Червоний колір - стимулюючий, що викликає, неспокійний . Цей колір одягу символізує почуття, активність, творчість, гнів. Може висловлювати рішучість, запальність, агресивність, небезпека, владність. Цей колір свідчить про людину, як правило, фізично сильному, які живуть сьогоднішнім днем. Це збудливі, енергійні, заповзятливі, велелюбні люди. Наприклад, для ділового дрес-коду червоний колір не підходить, тому що є зухвалим і може дратувати оточуючих.


Чорний колір - колір меланхолії, небезпеки, печалі. Він також може виражати скромність, демократичність. Йому віддають перевагу люди з "філософським" характером, творчі особистості, які люблять робити враження. Діловий костюм чорного кольору з білою блузкою передбачає незалежність, перевага, елегантність. Ів Сен Лоран вважав чорний колір символом лінії, визначальною елегантність.


Рожевий - колір романтиків. Його вибирають тендітні, але в той же час чутливі натури. Блузки складних, світлих рожевих відтінків можуть добре поєднуватися з відтінками шоколадно-коричневого, темно-синього і сірого кольорів одягу. Особливо в діловому костюмі.


Жовтий колір одягу виступає як прояв розумного початку, дружелюбності, оптимізму. Його вибирають люди з характером мрійника, що перетворює дійсність на подобу казки. А також запальні і самолюбні натури. Жовтий колір одягу хороший для літніх прогулянок. Але в діловому дрес-коді жовтий колір приглушених відтінків прийнятний тільки в невеликих пропорціях, можливо в аксесуарах.


Інтенсивний помаранчевий колір одягу буде викликати роздратування. Хоча і символізує тепло, радість, активність, бадьорість. Яскраві, насичені помаранчеві кольори одягу асоціюються з відпочинком, розвагами. Тому цей колір дуже популярний у креативної молоді. З одного боку - це колір-провокація, з іншого - колір радості.


Коричневий колір одягу уособлює твердість характеру, незалежність, активність і силу. Асоціюється з натуральними благородними відтінками шкіри, замші, вовни, невибілена льону. Підкреслює силуетні лінії в костюмі, якість крою і є знаком високого соціального статусу. Світло-коричневі, бежеві відтінки завжди доречні в елегантному костюмі і добре поєднуються з багатьма кольорами.


Синій колір одягу виступає як прояв спокою і відкритості. Синій колір вибирають флегматики, які прагнуть до порядку і стабільності. У діловому костюмі це традиційний колір у поєднанні з білою сорочкою або блузкою.


Блакитний колір одягу - самий холодний і спокійний з усіх кольорів. Блакитний колір підкреслює в характері стриманість, серйозність, доброзичливість, вміння ладити з людьми. Цей колір добре поєднується з відтінками сірого, коричневого кольорів. Цікаво поєднання блакитного і чорного кольорів в одязі.


Зелений колір одягу асоціюється зі спокоєм, тишею, свіжістю, м'якістю, доброзичливістю. Цей колір краще самовпевнені, стримані, наполегливі, меркантильні люди. Психологи радять охочим стати більш організованими і зібраними використовувати приглушені відтінки зеленого кольору в одязі і найближчому оточенні.


Можливо, психологи мають рацію, коли стверджують: які кольори в одязі - такий характер. Необхідно відзначити, що це лише загальні рекомендації. Кожна людина створює образ в залежності від своєї індивідуальності, смаку. У відповідності зі своїм культурним рівнем і соціальним статусом.

Комментариев нет: